მუსიკოსი თაზო ლიპარტელიანი, იგივე "გრინჩი" დაიღუპა
გავრცელებული ინფორმაციით, მუსიკოსი გრინჩი, იგივე თაზო ლიპარტელიანი დაიღუპა. "გრინჩი" ჯგუფ "Kung Fu Junkie"-ს წევრი იყო.
გრინჩი წლების წინ "რუსთავი 2"-ის პროექტ "ჯეობარიდან" გაიცნო საზოგადოებამ. მოგვიანებით, მან მუსიკის კეთება აქტიურად დაიწყო და მუდმივად აოცებდა საზოგადოებას ინდივიდუალურობით, მრავალფეროვნებით, სახასიათო ტიპაჟით და მისი შემოქმედებითი ხასიათით.
თაზო ლიპარტელიანის გარდაცვალების შესახებ ინფორმაცია "ფეისბუქზე" ვრცელდება. ფაქტის შესახებ პირად გვერდზე ბლოგერი გიორგი კიკონიშვილი წერს:
"როგორ მიყვარდა ეს ადამიანი, როგორ მიყვარდა მისი სახლი, სადაც უამრავი დრო გვაქვს გატარებული, სადაც შევიძინე ძალიან ბევრი ახალი მეგობარი და მოვისმინე ძალიან ბევრი ახალი მუსიკა. გრინჩის წასვლასთან ერთად, ახლა მგონია, რომ ჩემი თინეიჯერობის პატარა ძვირფასი ნაწილიც გაიყოლა თან.. და დარწმუნებული ვარ, არამხოლოდ ჩემი...", - წერს კიკონიშვილი "ფეისბუქის" გვერდზე.
იხილეთ ინგლისურენოვანი ვერსია: Georgian musician Grinch passes away
"მოდი, ახლოს მომიჯექიო... უცბად ქამრიდან იღებს იარაღს, მიმიზნებს და ირონიულად იცინის..." - რას იხსენებს პოლიციაში დაკითხვის შესახებ ცნობილი მსახიობის შვილიშვილი