3. ვინც ამას ავრცელებს, ის მედია არაა
4. ვინც, ამას ეგუება, ის თანამონაწილეა
5. სახელმწიფო, სადაც ეს ხდება, სახელმწიფო არაა
სალომე ასათიანი, ჟურნალისტი: "დაიწყება ახლა "ნაცმოძრაობამ ასლები წაიღო და ჩვენ რა ვიცით ვინ რას ავრცელებს". გულისამრევია უკვე ეს ყველაფერი. რამდენი ასეთი ვიდეო უნდა გავრცელდეს კიდე? და არავინ, არც ერთი დამნაშავე არ დაისაჯოს? ძალიან სახარბიელო პოზიციაში არიან. პატარ-პატარა დოზებად გამოიყრება ხოლმე ასეთი ვიდეოები, ადამიანებს ბოლომდე გაანადგურებენ მორალურად და მთავრობა კი სავარაუდოდ ხელს ისევ და ისევ "სისხლიანი ცხრა წლისკენ" გაიშვერს. და ეს ალბათ მხოლოდ "ჟურნალია", როგორც იტყვიან ხოლმე. არჩევნები მოდის"
ვასილ დაბრუნდაშვილი, ჟურნალისტი: "ამის გადამღებიც და გამავრცელებელიც უნდა დაკიდო ერთი ადგილით! და ვაი ჟურნალისტები კიდე უნდა მიაყოლო ზედ თავის გვერდზე რომ აშეარებენ და კომენტარებს წერენ!"
ნიკა გვარამია, "რუსთავი 2"-ის გენერალური დირექტორი: "რა მეგის ქარდავა, შენ ხარ ამ ქვეყნის ყველა დროის ყველაზე დიდი ურჩხული და ბოროტმოქმედი, ბიძინა ივანიშვილო! შენს ფეხ ქვეშ მიწა უნდა იწვოდეს და ასეც იქნება! მძულხარ და ყველაფერს ცუდს გისურვებ და გპირდები შე ბინძურო მანიაკო! ყველა ერთად უნდა დავდგეთ და გავათავისუფლოთ ქვეყანა ამ დაუნდობელი მონსტრისგან!"
თორნიკე შარაშენიძე, პოლიტოლოგი: "ესე იგი ამ კვირის დასაწყისში ნაცმოძრაობას კაი სისულელე მოუვიდა (კალაძისთვის ენერგეტიკის სამინისტროს საბანკო ანგარიშზე ფულის ჩარიცხვა თუ რაღაც), მაგრამ დიდების პორნოს გამოქვეყნების შემდეგ წესით იმედი უნდა მიეცეთ - მათი ოპონენტები სისულელეში მათ ყოველთვის აჯობებენ"
ელენე ხოშტარია, ექსპერტი: "ეს არის ყველაზე ბინძური, უღირსი და სასტიკი ხელისუფლება!"
ნანუკა ჟორჟოლიანი, ტელეწამყვანი: "მაგრად ყარს უკვე ჩვენი ქვეყანა. ჩასარეცხია!"
ინგა გრიგოლია, ტელეწამყვანი: "მოვუწოდებ პრეზიდენტს, პრემიერ-მინიტრს, პარლამენტის თავმჯდომარეს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს, მთავარ პროკურატურას - დროულად აღკვეთონ და გამოიძიონ, ვინ ავრცელებს ფარულ ვიდეომასალას მოქმედ ოპოზიციონერ პოლიტიკოსზე"
ოთარ კახიძე, იურისტი: "ბედუკაძის ვიდეოებით და 9 თვის ბავშვის დახრჩობით მოთრეული, ბინძური, შანტაჟისტი მანიაკი უნდა წაეთრეს, წელს, ერთხელ და სამუდამოდ".
ელისო ჯარიაშვილი, ჟურნალისტი: ვინც ეს გადაიღო, შეინახა, გაავრცელა, მაკომპრომეტირებლად მიიჩნევს, აზიარებს და ის, ვინც ამის ჩამდენს უსასტიკესად არ დასჯის, სძულს ადამიანი, სიცოცხლე, ქალი, კაცი, სექსი! ავად ხართ, ღრმად ავად!
ირაკლი მაისურაძე, ჟურნალისტი: არ შეიძლება!
თაარ ჩერგოლეიშვილი, "ტაბულას" დირექტორი: საქართველოს ხელისუფლება ერთი ხელით გასპარ ნოეს ფილმის გავრცელების გამო იწყებს სისხლის სამართლის გამოძიებას.
მეორეთი - პოლიტიკური ოპონენტის პირადი ცხოვრების ამსახველ ვიდეოს ავრცელებს.
P.S. დიდი სიამოვნებით დავუნაყავდი სახეს, ვინც გაბედა და ინბოქსში ეს ვიდეო გამომიგზავნა. ცხადია, არ მინახავს და არ ვნახავ.
მარიამ გაფრინდაშვილი, ჟურნალისტი: როგორ მეზიზღებით, ყველა ვინც ამ მარაზმით ხართ დაკავებული!!! და აი რა ???? სად იზრდებით და როგორ გაქვთ ასეთი ავადმყოფი ტვინები? ამ ყველაფრის გამავრცელებლებზე უფრო მეტად მძულხართ ისინი, ვინც ამ ყველაფერს ახლა ხბოსაღტაცებით ავრცელებთ საკუთარ გვერდებზე!
დავით ქაშიაშვილი, ჟურნალისტი: გამოძიება მიდი ახლაც ჩაისვარე...
რომან ქევხშვილი, ჟურნალისტი: ვის არ უჟიმავია, თუ საქართველოში სექსი არ შეიძლება, თუ ბავშვობაში რომ გვარმუნებდნენ, მასწავლებელი ტუალეტში არ დადისო, ის თემაა და პოლიტიკოსები არ ჟიმაობენ?
ეგეც თქვენი მეოთხე საუკეთსო წელი!
რამაზ სამხარაძე, ჟურნალისტი: მარაზმია და დასასჯელია ყველა ის ადამიანი ვინც პირადი ცხოვრების კადრებს ავრცელებს. როცა პოლიტიკოსს უთვალთვალებენ, ვინმეს გჯერათ რომ თქვენი პირადი ცხოვრება დაცულია?! ისევ გვისმენენ.
ბაკურ ბაკურაძე: ამაზრზენია რაც ხდება!!!
ამაზრზენია!!!
სასწრაფოდ მოძებნონ ეს გარეწრები, ვინც ავრცელებს პირადი ცხოვრების ამსახველ კადრებს!!!
ნუთუ აღარაფერი დარჩა ამ ჩემს საყვარელს ქვეყანას და ხალხს, რის გამოც პატივს ვცემ და მიყვარს?!!!
P.S. და მიშას და მისი ამფსონების დედას!!
ირაკლი ტაბლიაშვილი, მედიაექსპერტი: ვიდეო დაბლოკილია! ვაშა!
მაგრამ ეს არ ცვლის ვითარებას!
ამ ქვეყანაში უთვალთვალებდნენ, უთვალთვალებენ და მომავალში ეს თვალთვალი (ადრე თუ გვიან) აღარ იქნება.
აღარ იქნება, რადგან მოთვალთვალეები და მათ უკან მდგომნი აღარ იქნებიან... და ჩვენ ამას მივაღწევთ!
ლალი მოროშკინა, პიარტექნოლოგი: SOS!
თუ დროულად არ მოხერხდა იმ პირთა დასჯა, რომლებმაც თავს უფლება მისცეს ერთ-ერთ პოლიტიკოს ქალბატონზე youtub.com-ზე პირადი სახის ჩანაწერები გაესაჯაროებინათ,ქვეყანაში უმართავ პროცესებს მივიღებთ, რადგანაც ასეთი ჩანაწერები ყოფილ და არსებულ მთავრობის წევრებზე მრავლადაა!